آموزش طراحی سایت

آموزش طراحی سایت | آموزش طراحی وب  | آموزش طراحی وب سایت

از آنجایی که امروزه بازار طراحی وب سایت بسیار مورد توجه کسب و کار ها قرار گرفته است بسیاری از افراد برای کسب درآمد از این بازار ، به دنبال فراگیری

آموزش طراحی سایت : از آنجایی که امروزه بازار طراحی وب سایت بسیار مورد توجه کسب و کار ها قرار گرفته است بسیاری از افراد برای کسب درآمد از این بازار ، به دنبال فراگیری روش های راه اندازی و طراحی سایت هستند . موسسات بسیاری در راستای آموزش طراحی سایت مشغول به فعالیت هستند که می توانید به آن ها برای آموزش طراحی وب مراجعه نمایید اما پیش از مراجعه به این مراکز اموزشی بهتر است این مقاله را مطالعه نمایید تا با زبان های برنامه نویسی و راهکار های به روز این حوزه آشنا شوید .

HTML و CSS در طراحی سایت :

برای ورود به عرصه ی طراحی وب سایت مهم ترین امر یاد گیری زبان های برنامه نویسی HTML و CSS می باشد . به جرأت می توان گفت کلیه وب سایت های مشغول به فعالیت در سراسر دنیا در ابتدا توسط HTML و CSS به وجود آمده اند از این رو می توان متوجه میزان اهمیت این دو زبان در دنیای طراحی سایت شد . در ادامه شما کاربران عزیز " وب خونه " را با کاربرد این دو زبان در طراحی یک وب سایت آشنا خواهیم کرد لذا با ما همراه باشید . 

HTML در طراحی سایت :

تا کنون همگی ما با شمار بالایی از وب سایت ها سر و کار داشته ایم . تمامی صفحات این وب سایت ها با زبان HTML کد نویسی شده اند . کد های نوشته شده در HTML از سوی مرورگر ها کامپایل می شوند و نهایتا خروجی را تحویل کاربران می دهند . یکی از ویژگی های زبان HTML عدم نیاز به نرم افزار های جانبی می باشد . در واقع طراح می تواند با استفاده از نوت پد ویندوز خود کد نویسی انجام دهد . از دیگر ویژگی های زبان برنامه نویسی HTML می توان به پیاده سازی آسان ایده های کارفرما ، استفاده از مرورگر برای نمایش نتایج و عدم نیاز به کامپایلر خارجی اشاره داشت . 

CSS در طراحی وب سایت :

CSS یا Casing Style Sheets یکی از زبان های برنامه نویسی کاربردی است و به عنوان تکمیل کننده زبان HTML شناخته شده است . در واقع طراحان وب سایت با استفاده از HTML ساختار شبکه را تولید و به کمک CSS نوع قرار گرفتن کاراکتر ها در مرورگر های کاربران را مشخص می سازند . یکی از ویژگی های بارز زبان برنامه نویسی CSS که می بایست در دوره های آموزش طراحی سایت بدانید بهینه و خلاصه ساختن کد های نوشته شده در HTML می باشد ؛ این زبان برنامه نویسی هم چنین موجب کاهش قابل توجه حجم کد ها می گردد و آن ها را در چارچوبی قابل تشخیص مرتبط می سازد . استفاده از زبان برنامه نویسی CSS تاثیری مستقیم درسئو وب سایت به جای خواهد گذاشت لذا نیازمند پیروی از اصول و قواعد مشخص شده توسط مرورگر ها می باشد . در واقع اگر از کد های CSS به درستی استفاده نشود وب سایت مورد نظر دچار کاهش رتبه و کاهش سرعت خواهد داشت . لازم به ذکر است بدانید به طور کلی کد های CSS به سه صورت اعمال می شوند :

  • Inline
  • Internal
  • External

#C در طراحی سایت :

یکی از زبان های برنامه نویسی که توسط مجموعه " وب خونه " در پروژه های طراحی وب سایت مورد استفاده قرار می گیرد ، زبان برنامه نویسی #C یا سی شارپ است .  زبان #C یکی از زیر مجموعه های شرکت مایکروسافت می باشد و به صورت شئ گرا عمل می کند . یکی از نکاتی که می بایست در آموزش طراحی سایت بدانید قدرت زبان #C است . در واقع قدرت و سطح بالا این زبان برنامه نویسی موجب جلب توجه شمار بالایی از برنامه نویسان به این زبان شده است . در واقع زبان برنامه نویسی #C بر پایه سادگی ، همه منظوره و مدرن بودن تولید و راه اندازی شده است .

jQuery در طراحی وب سایت :

این زبان یکی از فریم ورک های بسیار پر طرفدار جاوا اسکریپت در سال های گذشته می باشد .این زبان برنامه نویسی در سال 2006 توسط یکی از توسعه دهندگان ابزار های javascript تولید شده است . jQuery به صورت رایگان در اختیار برنامه نویسان قرار گرفته است و یکی از محبوب ترین کتابخانه های جاوا اسکریپت می باشد و در راستای ساده سازی نوشتن اسکریپت های سمت کاربر در زبان برنامه نویسی HTML طراحی شده است .