طراحی سایت ریسپانسیو در کرج

طراحی سایت ریسپانسیو در کرج | طراحی سایت responsive | سایت ریسپانسیو

با طراحی سایت ریسپانسیو می توانید در موتور های جستجو جایگاه بهتری داشته باشید و کاربران تلفن های همراه را نیز به کسب و کارتان جذب کنید. 34483256

طراحی سایت ریسپانسیو در کرج : بر اساس آمار های ثبت شده شمار کاربرانی که از تلفن های همراه هوشمند و تبلت ها برای گشت و گذار در اینترنت استفاده می کنند رشد قابل توجهی داشته است . در واقع امروزه کم تر کسی برای مشاهده ی یک وب سایت از رایانه استفاده می کند ؛ بر همین اساس طراحی سایت هایی که با این دستگاه های هوشمند سازگاری داشته باشد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار شده است . در این بخش قصد داریم شما عزیزان را با ماهیت وب سایت های responsive و نکاتی مهم در رابطه با آن ها آشنا نماییم لذا تا اتمام این مبحث ما را همراهی کنید . 

وب سایت ریسپانسیو چیست ؟

منظور از طراحی سایت ریسپانسیو یا واکنش گرا ، وب سایتی است که ساختار و فرم کاراکتر های آن به صورت شناور بوده و متناسب با اندازه دستگاه کاربر قابل تغییر باشد و با اندازه دستگاه هوشمند کاربر سازگاری داشته باشد . این روش از طراحی وب سایت در واقع مخصوص کاربران تبلت ها و تلفن های همراه می باشد تا آن ها نیز بتوانند همانند کاربران رایانه ها از امکانات وب سایت ها بهره مند شوند . 

علت اهمیت طراحی سایت واکنش گرا :

طراحان وب سایت با استفاده از آخرین امکانات موجود در CSS3 می توانند این امکان را در انواع وب سایت ها ایجاد کنند . با انجام طراحی سایت واکنش گرا می توانید هزینه های مربوط به طراحی وب سایتی جداگانه برای تلفن های همراه جلوگیری کنید و تنها با پرداخت هزینه برای یک پروژه ی طراحی ، سایتی متناسب با رایانه ها و انواع دستگاه های هوشمند داشته باشید . لازم به ذکر است بدانید این نوع از وب سایت ها در میان کاربران فضای مجازی از محبوبیت شگفت انگیزی برخوردار هستند . 

مزایای طراحی وب سایت ریسپانسیو :

از جمله مزیت هایی که این روش از طراحی ، برای یک سایت به همراه دارد به موارد زیر می توان اشاره داشت :

  •  از محبوبیت بیشتری در موتور های جستجو گر ( به خصوص گوگل ) برخوردار است .
  •  جایگاه بالا تر و بهتر در نتایج موتور های جستجو گر .
  •  انعطاف پذیری فوق العاده .
  •  کارایی بالا
  •  مقرون به صرفه
  •  سازگاری با کلیه دستگاه های هوشمند موجود در بازار .
  •  وجود امکان نمایش وب سایت در طیف گسترده ای از مرورگر های موجود در سراسر دنیا .
  • سئو سایت قوی

تاثیر طراحی سایت به سبک ریسپانسیو در سئو :

همان طور که در ابتدای مقاله نیز ذکر شد ، با افزایش روز افزون کاربران فضای مجازی و تلفن های هوشمند ، طراحی وب سایت واکنش گرا کاربران بسیاری را روانه وب سایت شما خواهد کرد . در واقع میان سئو و طراحی سایت ریسپانسیو ارتباطی مستقیم برقرار است و هر چه تعداد کاربران یک وب سایت بیشتر باشد در نتایج موتور های جستجو جایگاه بالاتری کسب خواهد نمود . 

mobile first چیست ؟

این روش یکی از پرکاربرد ترین روش ها در دنیای طراحی وب سایت واکنش گرا می باشید . با این روش وب سایت شما در تمامی نمایشگر ها و دستگاه ها قابل مشاهده خواهد بود . یکی از مهم ترین مزیت های طراحی سایت mobile first ، نمایش وب سایت در دستگاه هایی که از media query  پشتیبانی نمی کنند ، می باشند . یکی دیگر از علل اهمیت این روش این است که هنگامی که وب سایت شما برای تلفن های هوشمند طراحی می شود می توانید از امکانات بسیاری که در این دستگاه ها وجود دارند استفاده کنید . برخی از این امکانات عبارت اند از vibration یا geolocation.

طراحی سایت ریسپانسیو با bootstrap :

نخستین انتخاب برای طراحی وب به سبک واکنش گرا ، bootstrap است . یکی از مزایای استفاده از bootstrap سرعت در طراحی قالب ریسپانسیو است . علاوه بر این bootstrap به بهترین شکل با ابعاد ابزار های گوناگون آشنا است و به تحقیق در این باره نیازمند نیست .