آشنایی با انواع زبان های کد نویسی

آشنایی با انواع زبان های کد نویسی | کد نویسی سایت | طراحی سایت

در دنیای طراحی سایت ، وظیفه ساخت بخش عظیمی از وب سایت بر دوش برنامه نویسان می باشد . در واقع زبان های برنامه نویسی یکی از مهم ترین و اصلی ترین ارکان در...

آشنایی با انواع زبان های کد نویسی : در دنیای طراحی سایت ، وظیفه ساخت بخش عظیمی از وب سایت بر دوش برنامه نویسان می باشد . در واقع زبان های برنامه نویسی یکی از مهم ترین و اصلی ترین ارکان در دنیای طراحی وب سایت می باشند . در این مقاله با ما همراه باشید تا با چند مورد از مهم ترین و کاربردی ترین زبان های برنامه نویسی روز دنیا آشنا شوید . 

زبان برنامه نویسی HTML و CSS :

همان طور که در مقالات گذشته نیز ذکر شد این دو مورد در طراحی سایت ها بسیار کاربردی و حائذ اهمیت می باشند . در واقع طراحان وب سایت با استفاده از HTML بستر و شکل ظاهری یک سایت را ایجاد می نمایند و وب سایتی سریع و سبک را در اختیار مشتری قرار می دهند ؛ هم چنین با استفاده از CSS به سایت ها شکل داده می شود . استفاده از این دو زبان برنامه نویسی به صورت تلفیقی ، وب سایت های زیبایی را به وجود می آورد . 

زبان برنامه نویسی TypeScript :

این زبان برنامه نویسی به عنوان یکی از زبان های مکمل برای جاوا اسکریپت مورد استفاده قرار می گیرد . با استفاده از این ربان ، برنامه نویسان قادر خواهند بود راحت تر و سریع تر خطا های وب سایت را شناسایی و رفع کنند .

زبان برنامه نویسی Python :

معمولا افرادی که به تازگی می خواهند وارد دنیای برنامه نویسی شوند از این زبان شروع می کنند زیرا به دلیل شباهت آن با زبان انگلیسی فراگیری آن آسان تر می باشد . برخی از معروف ترین وب سایت ها با استفاده از این زبان برنامه نویسی ایجاد شده اند . ( یوتیوب و اینستاگرام )

زبان برنامه نویسی Elixir :

یکی از قدرتمند ترین زبان های برنامه نویسی است که دارای پویایی می باشد . معمولا از این زبان برنامه نویسی برای ایجاد نرم افزار های قدرتمند که می بایست اطلاعات زیادی در آن ها پردازش شود استفاده می شود . یکی از معروف ترین وب سایت هایی ک از این زبان برنامه نویسی در آن استفاده شده است و در زمینه سئو سایت فعالیت دارد ، وب سایت moz می باشد .