آشنایی با تگ Canonical در html

آشنایی با تگ Canonical در html | مزیت استفاده از تگ Canonical

با روی کار آمدن الگوریتم پاندا ، وجود مطالب تکراکری و کپی شده در وب سایت ها به یکی از علل کاهش رتبه طراحی وب سایت ها در نتایج موتور های جستجوگر تبدیل شد .


آشنایی با تگ Canonical در html : با روی کار آمدن الگوریتم پاندا ، وجود مطالب تکراری و کپی شده در وب سایت ها به یکی از علل کاهش رتبه سایت ها در نتایج موتور های جستجوگر تبدیل شد . از آن جایی که موتور های جستجو قادر به تشخیص آدرس اصلی مطالب مورد نظر هستند نهایتا آن را به عنوان مطلبی کپی شده تلقی می نماید و امتیازی منفی برای طراحی وب سایت مذکور در نظر گرفته می شود . 

کاربرد تگ canonical :

اصلی ترین کاربرد تگ canonical در دنیای برنامه نویسی html ، مشخص نمودن آدرس اصلی مطالب یک وب سایت برای ایندکس شدن در موتور های جستجو می باشد . یکی از بزرگ ترین اشتباهات برنامه نویسان در استفاده از این تگ رخ می دهد ؛ در واقع با استفاده ی اشتباه از این تگ گوگل قادر به تشخیص صحیح صفحات نبوده و بعضی از صفحات طراحی سایت را به اشتباه ، مطالب تکراری تلقی می کند ؛ از این رو می بایست در استفاده از این تگ ، دقت بالایی به خرج دهید . 

تاثیر استفاده اشتباه از canonical در سئو سایت :

امروزه از آن جایی که بازاریابی از طریق محتوا به یکی از کاربردی ترین ابزار های بهینه سازی وب سایت در سراسر دنیا تبدیل شده است ، رقابت نیز در این حوزه رو به افزایش رفته است . آیا می دانستید در دنیای سئو اگر به صورت اشتباه از تگ canonical استفاده کنید رقیب خودتان خواهید شد و بر تعداد رقبای شما در نتایج موتور های جستجو گر افزوده خواهد شد ؟ لازم به ذکر است بدانید یکی از موثر ترین عوامل در افزایش محتوای تکراری یک طراحی وب سایت ، تغییر آدرس HTTP به HTTPS است .

روش های استفاده از Canonical :

اجازه دهید برای درک آسان تر این بخش را با یک مثال برای شما عزیزان شرح دهیم . فرض کنید آدرس اصلی وب سایت تان  https://www.test.com باشد . برای استفاده از تگ canonical تنها کافیست کد زیر را در بخش head وارد نمایید : 

link rel=”canonical” href=”https://wwwtest.com” 

این نکته را به یاد داشته باشید که نباید در تمامی صفحات تان از این تگ استفاده کنید زیرا گوگل در ایندکس صفحات طراحی سایت تان دچار مشکل خواهد شد و این امر آسیب دیدن صفحات وب سایت تان را به همراه خواهد داشت .