آشنایی با روند لینک سازی داخلی و تاثیر آن در سئو

آشنایی با روند لینک سازی داخلی و تاثیر آن در سئو | لینک سازی

در دنیای رقابتی امروز داشتن جایگاهی مناسب در نتایج موتور های جستجو تاثیر بسیاری در میزان سود دهی وب سایت خواهد داشت . اگر بخواهیم...

آشنایی با روند لینک سازی داخلی و تاثیر آن در سئو : در دنیای رقابتی امروز داشتن جایگاهی مناسب در نتایج موتور های جستجو تاثیر بسیاری در میزان سود دهی وب سایت خواهد داشت . اگر بخواهیم تعریفی ساده از لینک دهی داخلی یک سایت را برای شما کاربران عزیز و همیشه همراه طراحی سایت " وب خونه " داشته باشیم این گونه باید بگوییم T منظور از لینک های داخلی لینک هایی هستند که به صفحات وب سایت شما ارجاعداده شده اند و دارای آدرسی یکسان با وب سایت شما هستند . در واقع کاربران یک وب سایتاز طریق لینک های داخلی از صفحه ای به صفحه ای دیگر در یک دامنه منتقل می شوند . 

علت اهمیت لینک های داخلی :

این لینک ها به 3 دلیل در حوزه ی طراحی وب سایت و سئو حائز اهمیت هستند :

  • مشاهده راحت تر کلیه صفحات سایت توسط کاربران .
  • امکان تقسیم بندی قدرت رنک در کلیه صفحات وب سایت .
  • مدیر سایت قادر خواهد بود از اطلاعات تکمیلی مربوط به یک موضوع در وب سایت خود استفاده نماید .

لینک سازی داخلی و ساختار طراحی سایت :

موتور های جستجو گر می بایست در هر یک از صفحات وب سایت محتوایی را مشاهده نمایند تا به درستی بتوانند صفحات مورد نظر را در پایگاه اطلاعات خود ذخیره نمایند . این موتور های جستجو علاوه بر محتوا به لینک های داخلی نیز نیازمند هستند تا بتوانند با ساختار وب سایت نیز آشنا شوند .
یکی از رایج ترین اشتباهاتی که اکثر طراحان وب انجام می دهند مخفی کردن لینک های وب سایت از دید موتور جستجو گوگل می باشد . در واقع با انجام این امر گوگل نمی تواند کلیه صفحات سایت تان را مورد بررسی قرار دهد و در نتیجه وب سایت شما به خوبی ایندکس نخواهد شد . 

در لینک سازی داخلی زیاده روی نکنید !

لینک های سایت شما همانند خوراکی برای اسپایدر های گوگل می باشند از این رو اگر در ایجاد آن ها زیاده روی کنید این اسپایدر ها سردرگم خواهند شد و نمی توانند هیچ یک از لینک های وب سایت تان را دنبال کنند .