آشنایی با ASP.NET

آشنایی با ASP.NET | ASP,NET در طراحی سایت | طراحی وب سایت

ASP.NET یک تکنولوژی برای طراحی های تحت وب می باشد که به جای زبان برنامه نویسی ASP که در دورن IIS اجرا می شود ، مورد استفاده قرار می گیرد . در مقاله ی امروز ...

آشنایی با ASP.NET : ASP.NET یک تکنولوژی برای طراحی های تحت وب می باشد که به جای زبان برنامه نویسی ASP که در دورن IIS اجرا می شود ، مورد استفاده قرار می گیرد . در مقاله ی امروز از سری مقالات طراحی سایت " وب خونه " به بررسی ASP.NET و کاربرد های آن بپردازیم از این رو با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید .

کاربرد ASP.NET :

این تکنولوژی از سوی شرکت مایکروسافت ارائه شده است و به صورت تحت وب مورد استفاده قرار می گیرد . لازم به ذکر است بدانید از این تکنولوژی در راستای طراحی وب سایت های web و سرویس ها و نرم افزار های وب پویا استفاده می شود .

ویژگی های ASP.NET :

همان طور که در ابتدای مقاله نیز ذکر شد ASP.NET یک زبان برنامه نویسی نیست بلکه تکنولوژی برنامه نویسی سایت ها به کمک .NET می باشد ؛ از این رو با بسیاری از زبان های برنامه نویسی قادر خواهید بود ASP.NET بنویسید . از جمله ویژگی های تکنولوژی ASP.NET در دنیای طراحی سایت می توان به ارائه ماژول های آماده و ایجاد محیط کاربری لذت بخش برای برنامه نویسی اشاره داشت . 

مقایسه ASP.NET و PHP :

اگر می خواهید برای کسب و کارتان طراحی سایت داشته باشید باید یکی از تکنولوژی های طراحی تحت وب را انتخاب کنید . دو مورد از پرکاربردترین و رایج ترین تکنولوژی ها در این حوزه ASP.NET و PHP می باشند . اگر بخواهیم از لحاظ هزینه ها به مقایسه این دو بپردازیم باید بگوییم ASP.NET بر پایه ی سیستم عامل ویندوز است اما PHP در نقطه مقابل آن است یعنی بر پایه ی سیستم عامل لینوکس می باشد . شاید برای شما جالب باشد بدانید که سیستم عامل لینوکس به صورت کاملا رایگان ارائه می شود اما سیستم عامل ویندوز برای راه اندازی نیازمند به هزینه می باشد . علاوه بر موارد ذکر شده هاستینگ های مربوط به لینوکس در مقایسه با ویندوز با قیمت کم تری عرضه می شوند .