آیا url ها در سئو سایت تاثیرگذارند

آیا url ها در سئو سایت تاثیرگذارند | سئو سایت | سئو وب سایت

در دنیای طراحی سایت نخستین چیزی که برای بازدیدکنندگان و موتور های جستجو قابل مشاهده می باشد ، آدرس یا URL طراحی وب سایت است . بسیاری از طراحان وب سایت...

آیا url ها در سئو سایت تاثیرگذارند : در دنیای طراحی سایت نخستین چیزی که برای بازدیدکنندگان و موتور های جستجو قابل مشاهده می باشد ، آدرس یا URL طراحی وب سایت است . بسیاری از طراحان وب سایت از URL به عنوان یکی از عناصر مهم در سئو سایت نام می برند ، شاید URL ها تاثیر بسیاری بربهینه سازی سایت نداشته باشند اما نباید به آن ها بی توجهی شود زیرا ممکن است این امر باعث شکست وب سایت تان شود . در مقاله ی امروز وب سایت " وب خونه " به بررسی ماهیت URL ها و طریقه تاثیر آن ها بر بهینه سازی وب سایت خواهیم پرداخت از این رو مثل همیشه با ما همراه باشید . 

URL چیست ؟

اگر بخواهیم تعریفی از URL ها را برای شما عزیزان داشته باشیم این گونه باید بیان نماییم : در اصل به متن های کوتاه و خوانایی که در راستای درک بهتر برای افراد به جای اعدادی که رایانه ها توسط آن ها در اینترنت با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند مورد استفاده قرار می گیرند ، URL گفته می شود . 

اجزاء تشکیل دهنده URL ها :

یک URL به طور کلی از 4 بخش تشکیل شده است :

  1. پروتکل
  2. نام دامنه
  3. دامنه سطح بالا
  4. مسیر

نکاتی مهم در ایجاد URL ها :

در ایجاد URL صفحات طراحی سایت تان سعی کنید تا حد ممکن کلمات اضافه را حذف نمایید زیرا هرچه URL ها صریح تر و ساده تر باشند موتور های جستجو و کاربران سایت بهتر می توانند با آن ها ارتباط برقرار نمایند . سعی کنید دقت بسیاری در این بخش به خرج دهید تا برای آدرس وب سایت تان مشکلی به وجود نیاید . 

از کلمات کلیدی در URL های سایت تان استفاده کنید :

کاربرد اصلی کلمات کلیدی ، ارائه درکی بهتر از مفهوم یک موضوع برای کاربران و موتور های جستجو می باشد . از این رو بهتر است تا حد امکان از عبارات کلیدی سایت تان در URL ها استفاده نمایید تا در روند سئو عملکرد بهتری داشته باشید .