برای افزایش سرعت لود سایت چه باید کرد

برای افزایش سرعت لود سایت چه باید کرد | طراحی سایت در کرج

با افزایش سرعت بارگذاری یک وب سایت ، رتبه سایت نیز در نتایج موتور های جستجو گر دچار تغییرات خواهد شد . در واقع با افزایش سرعت بارگذاری ...

برای افزایش سرعت لود سایت چه باید کرد : با افزایش سرعت بارگذاری یک وب سایت ، رتبه سایت نیز در نتایج موتور های جستجو گر دچار تغییرات خواهد شد . در واقع با افزایش سرعت بارگذاری صفحات یک طراحی سایت ، رنکینگ بالاتر و بهتری برای وب سایت رقم خواهد خورد . در این مقاله از سری مقالات آموزشی وب سایت "وب خونه " نکاتی در راستای افزایش سرعت صفحات سایت را برای شما عزیزان در نظر گرفته ایم لذا با ما تا انتها همراه باشید . 

استفاده از سرور اختصاصی :

بهتر است برای داشتن سرعت لودی بالا از هاست اختصاصی به جای هاست اشتراکی استفاده کنید زیرا هاست اشتراکی به صورت همزمان در اختیار چند وب سایت قرار می گیرد و باعث کاهش سرعت وب سایت می گردد . نا گفته نماند هزینه های مربوط به هاست اختصاصی در مقایسه با هاست اشتراکی بیشتر است .

CDN در طراحی سایت :

اگر می خواهید سایت تان down نشود بهترین راهکار CDN نمودن وب سایت تان می باشد . در مقالات گذشته به طور مفصل به توضیح CDN پرداخته ایم اما اگر بخواهیم در این مقاله به صورت مختصر توضیحی از CDN را داشته باشیم اینگونه باید بگوییم : CDN به قرار دادن فایل های HTML  و CSS در سرور های گوناگون در سراسر دنیا گفته می شود . در واقع با انجام این امر کاربری که به طور مثال از کشور چین قصد دارد از وب سایت شما بازدید کند درخواستی به نزدیک ترین سرور کشور چین ارسال خواهد شد و اطلاعات شما به سرعت برای سیستم کاربر ارسال می گردد . 

کاهش حجم فایل های دانلود و آپلود شده :

به کمک یکی از تکنولوژی های موجود در سرور ها این امکان به وجود آمده است که فایل هایی که قراراست بین کاربران و سرور منتقل شوند به صورت ZIP شده باشند تا سرعت بارگذاری صفحات وب سایت رو به افزایش رود . هم چنین با ZIP کردن فایل های استاتیک HTML و CSS نیز می توانید در عین استفاده ی کمتر از پهنای باند ، سرع لود بیشتری داشته باشید .