بهینه سازی متاتگ ها در سئو سایت

بهینه سازی متاتگ ها در سئو سایت | چگونه متاتگ مناسب بنویسیم | متاتگ چیست

به طور کلی متاتگ ها به دو دسته ، متا تگ های description و متا تگ های keywords تقسیم بندی می شوند . در بعضی از موتور های جستجوگر متا تگ description ...

بهینه سازی متاتگ ها در سئو سایت : به طور کلی متاتگ ها به دو دسته ، متا تگ های description و متا تگ های keywords تقسیم بندی می شوند . در بعضی از موتور های جستجوگر متا تگ description در نتایج جستجو نمایش داده می شود اما متا تگ keywords به هیچ عنوان نباید در نتایج موتور های جستجو نمایان شوند . جمعی از سئو کار ها بر این باوراند که متاتگ ها دیگر اهمیت چندانی ندارند اما با این حال ، بسیاری از همین سئو کار ها در وب سایت های خود از متاتگ ها استفاده می کنند . 

تاثیر متاتگ ها در گوگل :

در موتور جستجوگر گوگل ، افزودن متاتگ توضیحات تاثیری در پیشرفت نتایج جستجو نخواهد گذاشت اما این توضیحات ممکن است در راستای توصیف صفحه شما به گوگل مورد استفاده قرار بگیرند . 

تاثیر متاتگ ها در یاهو :

در شرکت یاهو نیز هنگامی که می خواهند یک صفحه را رتبه بندی کنند ، متاتگ keywords را مورد بررسی قرار می دهند از این رو می توان متوجه میزان اهمیت این متاتگ ها در دنیای طراحی سایت و سئو سایت شد . 

نکاتی مهم در متاتگ description :

در این قسمت نکاتی مهم و کاربردی برای داشتن یک متاتگ قدرتمند را برای شما عزیزان در نظر گرفته ایم : 

  1. از عبارات کلیدی وب سایت تان در متا تگ توضیحات استفاده کنید . 
  2. از تکرار بیش از حد کلمات کلیدی در متا description بپرهیزید و سعی کنید از حالت های دیگر کلمات کلیدی استفاده کنید . 
  3. برای هر یک از صفحات وب سایت از متاتگی متفاوت استفاده کنید . زیرا از آن جایی که هر یک از صفحات نسبت به دیگر صفحات وب سایت متفاوت است ، در صورتی که متاتگ های مناسبی داشته باشند ، شانس بیشتری در دست یابی به بالا ترین جایگاه در موتور های جستجو گر خواهند داشت . 

نکاتی مهم در متا تگ Keywords :

با استفاده از نکاتی که در این قسمت برای شما عزیزان در نظر گرفته ایم می توانید بهترین متاتگ keywords را در سایت تان داشته باشید :

  1. از کلمات مترادف استفاده کنید .
  2. از کلمات کلیدی منحصر به فرد استفاده نمایید . 
  3. شما می توانید هر کلمه ای را بار ها و بار ها تکرار کنید اما تنها در صورتی که بخشی از یک عبارت متفاوت باشد .

متاتگ robots:

یکی از متاتگ های مهمی که ممکن است در موارد بسیاری کارایی داشته باشد ، متا تگ robots است . از این تگ می توانید برای برخی از صفحات وب سایت تان که می خواهید ایندکس شوند استفاده کنید .