تاثیر سرعت لود وب سایت در سئو

تاثیر سرعت لود سایت در سئو | سرعت لود وب سایت

سرعت بالا در بارگذاری صفحات ، امتیازات مثبتی را برای طراحی وب سایت شما به همراه خواهد داشت . در واقع افزایش سرعت لود صفحات سایت موجب بازدید بیشتر از وب سایت شما

تاثیر سرعت لود وب سایت در سئو : سرعت بالا در بارگذاری صفحات ، امتیازات مثبتی را برای طراحی وب سایت شما به همراه خواهد داشت . در واقع افزایش سرعت لود صفحات سایت موجب بازدید بیشتر از وب سایت شما توسط بازدیدکنندگان و کاربران فضای مجازی می شود لذا می توان توجه میزان اهمیت سرعت لود صفحات یک وب سایت شد . 

ابزار های سنجش سرعت وب سایت :

در فضای اینترنت ابزار هایی وجود دارند که در راستای سنجیدن سرعت بارگذاری صفحات یک وب سایت مورد استفاده قرار می گیرند . از جمله پرکاربرد ترین این ابزار ها GTMetrix و YSlow هستند . لازم به ذکر است بدانید با استفاده از این ابزار ها می توانید سرعت سایت تان را افزایش داده و سئو سایت تان را ارتقا دهید .

نقش DNS در فرآیند لود صفحات طراحی وب سایت :

وظیفه DNS تبدیل نام دامنه وب سایت به یک IP است . در واقع زمانی که کاربر نام دامنه وب سایتی را در مرورگر خود وارد می کند ، نام دامنه به IP تبدیل می شود و بعد از پیدا کردن سروری که IP به آن اشاره دارد ، دامنه مورد نظر قابل مشاهده خواهد بود . 

روش های افزایش سرعت سایت :

ترفند ها و روش های بسیاری برای افزایش سرعت بارگذاری یک وب سایت  وجود دارند . در این بخش شما عزیزان را با 3 مورد از مهم ترین و کاربردی ترین آن ها آشنا خواهیم کرد از این رو با " وب خونه " همراه باشید . 

سئو تصاویر :

یکی از راهکار های افزایش سرعت لود وب سایت استفاده از تصاویری بهینه شده است . در واقع منظور از تصاویر بهینه ، تصاویری با حجم کم و کیفیت قابل قبول هستند . هر چه حجم تصاویر موجود در یک طراحی سایت کمتر باشد ، صفحات سایت بت سرعت بیشتری لود می شوند . 

نقش فشرده سازی فایل ها در سرعت لود :

یکی دیگر از راهکار های مهم در زمینه افزایش سرعت بارگذاری ، فشرده سازی فایل های HTML ، CSS ، JavaScript است . در واقع فایل های فشرده شده حجم کمتری را اشغال می کنند و پهنای باند نسبتا کم تری را استفاده می کنند . انجام این امر تاثیر فوق العاده ای در افزایش سرعت بارگذاری صفحات سایت تان خواهد داشت . 

قالب طراحی سایت :

در برخی از قالب ها ، عناصر گرافیکی بیشتری نسبت به سایر قالب ها وجود دارد و به طور کلی به زمان بیشتری برای بارگذاری نیازمند هستند . پیشنهاد ما به شما عزیزان استفاده از قالب هایی با گرافیک متوسط یا کم است . با استفاده از این قالب ها می توانید سرعت بارگذاری صفحات طراحی وب سایت تان را تا میزان قابل توجهی افزایش دهید .