تفاوت سایت های استاتیک و داینامیک در دنیای طراحی سایت

تفاوت سایت های استاتیک و داینامیک در دنیای طراحی سایت

در مسیر طراحی سایت برای کارفرمایان این سوال به وجود می آید که باید سایت شان به صورت داینامیک طراحی کنند یا به صورت استاتیک ؟

تفاوت سایت های استاتیک و داینامیک در دنیای طراحی سایت : در مسیر طراحی سایت برای کارفرمایان این سوال به وجود می آید که باید سایت شان به صورت داینامیک طراحی کنند یا به صورت استاتیک ؟ در مقاله ی امروز قصد داریم به بررسی تفاوت های این دو روش بپردازیم لذا مثل همیشه با " وب خونه " همراه باشید . 

سایت استاتیک چیست ؟

این گروه از وب سایت ها دارای یک مشکل اساسی هستند . در واقع برای اعمال تغییرات در این دسته از وب سایت ها تنها افرادی که دارای دانش طراحی وب سایت هستند قادر به اعمال تغییرات و به روز رسانی محتوای وب سایت هستند از این رو دارندگان این دسته از وب سایت ها می بایست علاوه بر هزینه ی طراحی وب سایت ، هزینه ای برای فردی آشنا به طراحی سایت نیز در نظر بگیرند . امروزه با پیشرفت و گسترس سیستم های مدیریت محتوا کمتر کسی از این نوع طراحی سایت استفاده می کند . 

ویژگی های طراحی سایت استاتیک :

  • نیاز به زمان کوتاه تری برای راه اندازی دارد .
  • هزینه ی نسبتا کم برای طراحی و راه اندازی .
  • هزینه ی نسبتا کم برای میزبانی سایت . 

سایت داینامیک چیست ؟

در این دسته از وب سایت ها مدیر وب سایت قادر خواهد بود با استفاده از سیستم مدیریت محتوا به راحتی محتوای وب سایت را به روز رسانی کنند . در واقع در این گروه از وب سایت ها به آسانی می توان حجم عظیمی از اطلاعات را قرار داد و آن ها را مدیریت نمود . 

ویژگی های طراحی سایت داینامیک :

  • امکان به روز رسانی وب سایت به آسان ترین روش
  • امکان ارائه بسیاری از خدمات تحت وب برای کاربران سایت 
  • امکان قرار دادن حجم عظیمی از داده در وب سایت 

کلام آخر " وب خونه "

اگر هدف شما از طراحی سایت ، داشتن وب سایتی با اطلاعات به روز و ارائه خدمات آنلاین به کاربران فضای مجازی می باشد بهتر است طراحی سایت داینامیک را انتخاب کنید . اما اگر قرار است در وب سایت تان صفحات کمی وجود داشته باشد طراحی سایت استاتیک مناسب شما می باشد .