تگ های Open Graph و مزیت آن ها

تگ های Open Graph و مزیت آن ها | انواع تگ های OG

این تکنولوژی 7 سال گذشته توسط شرکت بزرگ facebook در معرض معرفی قرار گرفت . در واقع از این تکنولوژی به عنوان ارتباط دهنده ای میان faceebook و اطلاعات افراد ...

تگ های Open Graph و مزیت آن ها : این تکنولوژی 7 سال گذشته توسط شرکت بزرگ facebook در معرض معرفی قرار گرفت . در واقع از این تکنولوژی به عنوان ارتباط دهنده ای میان faceebook و اطلاعات افراد با یک وب سایت دیگر استفاده می شود . به بیان دیگر وب سایت ها می توانند با استفاده از این پروتکل در رسانه های اجتماعی پر طرفدار به زیبا ترین شکل فعالیت نمایند و کاربران خود را روز به روز افزایش دهند و نتیجه ی بهتری از طراحی سایت تان دریافت نمایید . 

روش استفاده از پروتکل open graph :

برای استفاده از این پروتکل می بایست به وب سایت تان بخش هایی را اضافه نمایید . از آن جایی که این پروتکل بر اساس RDFs به وجود آمده است نیازمند افزودن تگ های meta در head صفحات طراحی وب سایت تان هستید . 

مشخصه های پروتکل open graph :

وجود مشخصه هایی که در ادامه با آن ها آشنا می شویم برای هر یک از صفحات وب سایتی که می خواهید از این پروتکل در آن استفاده نمایید لازم و ضروری می باشد . 

  1. Og:title ( تعیین کننده موضوع اصلی صفحه مورد نظرتان است . )
  2. Og:type ( تعیین کننده نوع صفحه شما است . )
  3. Og:image ( در این قسمت می بایست آدرسی از عکسی که می خواهید به عنوان عکس نماینده صفحه از آن استفاده کنید را قرار دهید . )
  4. Og:url ( در این بخش تنها کافیست آدرس مربوط به صفحه را قرار دهید . )

تاثیر اپن گراف در بهینه سازی سایت :

Open graph یا og به طور مستقیم در سئو یا بهینه سازی وب سایت تاثیر نخواهد گذاشت . همانطور که می دانید محتوا یک وب سایت یکی از رکن های اصلی در سئو وب سایت به حساب می آید اما مشکل اصلی سئو کاران جذب بازدید کننده برای مطالعه محتوا است . تگ open graph این امر را برای سئو کاران و صاحبان وب سایت ها بسیار آسان ساخته است . تنها با درج آدرس سایت تان در رسانه های اجتماعی شاهد تصویر ، عنوان و توضیحاتی از صفحه مورد نظرتان خواهید بود . در مدت زمان کوتاهی می توانید تاثیر استفاده از این تگ را در سئو سایت تان مشاهده نمایید و به رتبه ای با در نتایج بهترین موتور های جستجو گر نظیر گوگل ، بینگ و یاهو دست یابید .