لینک سازی داخلی و اهمیت آن

لینک سازی داخلی و اهمیت آن | روش های لینک سازی داخلی

همان طور که می دانید در پروسه ی سئو یک وب سایت عوامل گوناگونی دخیل هستند . یکی از مهم ترین آن ها لینک سازی داخلی است . اگر اطلاعاتی کافی ...

لینک سازی داخلی و اهمیت آن : همان طور که می دانید در پروسه ی سئو وب سایت عوامل گوناگونی دخیل هستند . یکی از مهم ترین آن ها لینک سازی داخلی است . اگر اطلاعاتی کافی در این حوزه ندارید می توانید تا انتهای این مبحث با ما همراه باشید تا با ماهیت این لینک سازی و روش های آن به طور کامل آشنا شوید . 

تعریف لینک داخلی :

به لینک هایی گفته می شود که از صفحه ای داخل یک وب سایت به صفحه ای دیگر در همان سایت داده شده باشند . علاوه بر موتور های جستجو ، این لینک های داخلی برای بازدید کنندگان وب سایت نیز مهم و کاربردی می باشند . متاسفانه از گذشته تا کنون بسیاری از سئو کاران اهمیت چندانی برای لینک سازی داخلی قائل نبوده اند و اکثر آن ها مرکز خود را بر روی لینک سازی خارجی قرار داده اند . شاید یکی از دلایل آن ها زمان بر بودن لینک سازی داخلی باشد . این بی توجهی سئو کاران دلیل بر کم اهمیت بودن لینک سازی داخلی نخواهد بود چراکه با این روش می توانید توجه مخاطبین و موتور جستجو گوگل را به سایت تان جلب کنید . 

تاثیر لینک سازی داخلی در زمان ماندن مخاطب در وب سایت :

با لینک سازی داخلی می توانید مخاطبین تان را مدت زمان بیشتری در وب سایت تان نگه دارید . در واقع با قرار دادن لینک مطالب قدیمی تر در مطالب جدید تر وب سایت ، کاربران را به مطالب قدیمی تری ارجاع خواهید داد و نهایتا مدت زمان بیشتری توسط کاربر در صفحات شما سپری می شود . این امر از اهیت بالایی برای گوگل برخوردار است و موجب بهبود سئو سایت تان خواهد شد . 

نکاتی مهم در لینک سازی داخلی :

در این بخش قصد داریم شما عزیزان را با نکاتی مهم در راستای بهینه سازی لینک دهی داخلی آشنا نماییم پس با ما همراه باشید .

لینک دهی به کلیه صفحات وب سایت :

هر یک از صفحات وب سایت می بایست حداقل دارای لینکی از صفحه ای دیگر از سایت باشد . اگر صفحات سایت تان هیچ لینک داخلی یا خارجی نداشته باشند ، گوگل نمی تواند صفحات تان را بیابند و نهایتا نمی تواند وب سایت تان را در نتایج موتور های جستجو قرار دهد . 

عبارات توصیفی :

سعی کنید از عبارات کلیدی مرتبط با اهداف سایت تان استفاده کنید . در این راستا می توانید از عبارات مترادف آن ها نیز در لینک سازی ها استفاده نمایید . 

لینک سازی داخلی متنوع :

به هیچ عنوان از هر صفحه به مجموعه ای به خصوص از سایت تان لینک ندهید زیرا عدم توجه به تنوع در لینک سازی از سوی موتور جستجو گوگل جریمه خواهید شد . 

آپدیت و باز بینی مکرر :

همان طور که می دانید لینک سازی داخلی یکی از مهم ترین عناصر در سئو on-page است لذا برای وب سایت های محتوا محور ، لینک سازی داخلی از اهمیت بالاتری برخوردار است . سعی کنید زمانی که صفحه ای جدید به سایت تان افزوده می شود ، لینک های قدیمی سایت تان را به آن بیافزایید و صفحات قدیمی را نیز ویرایش کرده و به صفحات جدید لینک دهید .