محتوای تکراری و روش های جلوگیری از آن

محتوای تکراری و روش های جلوگیری از آن | تاثیر محتوای تکراری در سئو | سئو سایت

بسیاری از وبمستر ها اغلب در رابطه با مجازات موتور های جستجو گر در استفاده از محتوای تکراری یا content duplicate دچار سردرگمی می شوند .

محتوای تکراری و روش های جلوگیری از آن : بسیاری از وبمستر ها اغلب در رابطه با مجازات موتور های جستجو گر در استفاده از محتوای تکراری یا content duplicate دچار سردرگمی می شوند . این مسئله یکی از بخش های طبیعی در دنیای طراحی سایت است ؛ به خصوص زمانی که از سوی موتور جستجو گر گوگل اعلام شد که هیچ گونه مجازاتی برای وب سایت هایی که از محتوای تکراری استفاده می کنند در نظر گرفته نشده است ! در واقع در سال 2017 اگر گوگل محتوای تکراری وب سایت تان را به عنوان محتوای thin طبقه بندی کند ، وب سایت تان دچار مشکلی جدی خواهد شد چراکه سایت تان توصیه های گوگل را نادیده گرفته است و باعث نقض آن ها شده است .

محتوای تکراری چیست ؟

به طور کلی به محتوایی ، محتوای تکراری گفته می شود که در طول یک مطلب با محتوایی از وب سایتی دیگر به صورت قابل توجهی مطابقت داشته باشد .

اهمیت بازنویسی مطالب :

درک این موضوع که در سال 2017 می بایست به عنوان یک وبمستر مطالب ، پست ها ، اخبار و مواردی از این قبیل دیگر وب سایت ها را به صورت صحیح برای وب سایت تان بازنویسی کنید ، بسیار مهم می باشد . با استفاده از این روش ( روش بازنویسی ) ، صفحات طراحی وب سایت تان به نتایج بسیار خوبی در موتور های جستجو گر دست خواهند یافت . 

پنالتی گوگل :

موتور جستجو گر گوگل علاقه چندانی به استفاده از عبارت پنالتی برای وب سایت ها ندارد اما اگر طراحی سایت شما به طور کامل از محتوایی مشابه با سایتی دیگر بهره مند باشد ، در نتایج موتور جستجو گر گوگل جایگاهی نخواهید داشت . پنالتی گوگل یکی از مهم ترین مباحث در زمینه ی سئو می باشد . 

نتایج استفاده از محتوای تکراری در طراحی سایت :

مسدود شدن یک وب سایت به دلیل محتوای تکراری ممکن است همانند پنالتی شدن از سوی گوگل به نظر برسد زیرا نتایجی مشابه پنالتی شدن را برای وب سایت تان به همراه خواهد داشت . به طور مثال ممکن است صفحاتی از وب سایت تان که یک بار رتبه دریافت نموده اند ، دیگر در رتبه بندی موتور های جستجو قرار نگیرند . لازم به ذکر است بدانید وب سایت شما ممکن است برای این دسته از مطالب یک اقدام دستی یا manual action دریافت نماید که در این صورت دچار بد ترین سناریو در الگوریتم پاندا گوگل شده اید . برای رفع این مشکل می توانید به صفحه رفع پنالتی گوگل مراجعه کنید .