نحوه انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای صفحه

نحوه انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای صفحه | کلمات کلیدی در طراحی سایت

بسیاری از افراد که شناختی کافی از طراحی وب سایت و کلمات کلیدی ندارند بر این باورند که عبارات کلیدی اهمیت چندانی ندارند ! این باور کاملا اشتباه است .

نحوه انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای صفحه : بسیاری از افراد که شناختی کافی از طراحی وب سایت و کلمات کلیدی ندارند بر این باورند که عبارات کلیدی اهمیت چندانی ندارند ! این باور کاملا اشتباه است . اگر می خواهید با اهمیت کلمات کلیدی و تاثیر آن ها در موفقیت یک کسب و کار آشنا شوید با ما همراه باشید . 

چگونه بهترین کلمات کلیدی را انتخاب کنیم ؟

نخستین نکته ای که می بایست در انتخاب کلمات کلیدی سایت تان به آن توجه داشته باشید آشنایی با مخاطبین سایت تان است . در واقع با شناخت مخاطبین تان می توانید دریابید که آن ها در موتور های جستجو گر چه عباراتی را جستجو می کنند و بر اساس همین عبارات وب سایت تان را بهینه کنید و تولید محتوا انجام دهید . کلمات کلیدی شما باید به شکلی باشند که مخاطب آن ها را کلماتی برگرفته از متن تان تلقی کند . به یاد داشته باشید تعداد کلمات کلیدی یک طراحی سایت می بایست بین 7 تا 10 باشد . 

ویژگی های عبارات کلیدی طراحی وب سایت :

یک عبارت کلیدی قابل قبول در نظر گوگل می بایست دارای ویژگی های زیر باشد :

  1. استفاده از عناوینی مهم ، کوتاه و مورد علاقه ی کاربران
  2. استفاده از عناوینی مرتبط با متن مطالب وب سایت

اهمیت کلمات کلیدی برای google :

برای گوگل و دیگر موتور های جستجو گر متا تگ عبارات کلیدی ، یکی از با اهمیت ترین معیار ها برای  رتبه بندی صفحات یک وب سایت به شمار می رفت اما به دلیل سو استفاده برخی از وب سایت ها از این امر ، چندی پیش گوگل این معیار را تا حدودی از الگوریتم های خود بیرون نمود اما باز هم باید گفت درک هدف اصلی یک موضوع ، با کلمات کلیدی به کار رفته در آن برای گوگل مشخص می شود . 

بهترین جایگاه کلمات کلیدی در طراحی سایت :

حال که تا حدودی با کلمات کلیدی آشنا شدیم در این بخش با بهترین مکان ها برای قرار گیری کلمات کلیدی آشنا خواهیم شد . 

تیتر اصلی سایت :

مهم ترین بخش تیتر وب سایت تان است . اگر قصد دارید کاربرانی که در جستجوی کلمات کلیدی وب سایت تان هستند را جذب کنید باید حتما در عنوان سایت تان از کلمه کلیدی مورد نظرتان استفاده کنید . 

url صفحه :

بر اساس تحقییقات صورت گرفته کارشناسان به این نتیجه رسیده اند که استفاده از عبارات کلیدی در آدرس صفحات سایت موجب بهبود رتبه صفحه در نتایج موتور های جستجو می شود . 

تگ های heading :

بهتر است از عبارات کلیدی مد نظرتان در تگ های h1 h2 h3 استفاده کنید . این نکته را به یاد داشته باشید که تگ h1 تنها می بایست یک بار در صفحات سایت تان استفاده شود . 

در طول محتوا :

سعی کنید کلمات کلیدی را به بهترین شکل در طول متن های سایت تان استفاده کنید . البته سعی کنید بیش از اندازه از آن ها استفاده نکنید زیرا از سوی گوگل رتبه صفحه ی سایت تان از دست خواهد داد .