نکاتی مهم در انتخاب فرمت تصاویر طراحی سایت

نکاتی مهم در انتخاب فرمت تصاویر طراحی سایت | تصاویر طراحی سایت

در مقالات گذشته با نکات بسیاری در دنیای طراحی وب سایت آشنا شدیم . همان طور که می دانید عکس ها یکی از مهم ترین عناصر وب سایت ها به شمار می روند

نکاتی مهم در انتخاب فرمت تصاویر طراحی سایت : در مقالات گذشته با نکات بسیاری در دنیای طراحی وب سایت آشنا شدیم . همان طور که می دانید عکس ها یکی از مهم ترین عناصر وب سایت ها به شمار می روند ، از این رو مقاله ی امروز را به بررسی نکاتی مهم در راستای انتخاب بهترین فرمت برای تصاویر طراحی سایت اختصاص داده ایم لذا با ما همراه باشید .
نخستین نکته ای که در استفاده از تصاویر باید بدانید این است که برای عکس ها از فرمت gif و برای نمودار های وب سایت از فرمت jpeg نباید استفاده شود . ممکن است برخی از افراد برای راحتی کار برای تمامی تصاویر وب سایت از فرمت png استفاده کنند اما قطعا در دراز مدت به نتیجه ی مطلوبی دست نخواهند یافت . 

2 فرمت مهم و کاربردی :

فرمت JPEG :

بهتر است از فرمت jpeg برای تصاویر معمولی استفاده کنید زیرا این فرمت به گونه ی کد گذاری شده است که لبه های تیز عکس را حذف و شیب های نرم را حفظ می کند . 

فرمت GIF :

از این فرمت در لوگو ها و بلوک های ساده وب سایت استفاده می شود . تمرکز اصلی این فرمت بر روی تغییرات بخش های رنگی یکنواخت تصاویر است از این رو می توان نتیجه گرفت که این فرمت به هیچ عنوان برای تصاویری که دارای رنگ های بسیاری هستند مناسب نمی باشد .

تاثیر فرمت تصاویر در سرعت بارگذاری سایت :

استفاده از تصاویری با فرمت های اشتباه تاثیر چشم گیری در سرعت بارگذاری وب سایت به جای خواهد گذاشت . به طور مثال اگر حجم یک تصویر در فرمت 106jpeg کیلو بایت باشد همین تصویر در فرمت gif دارای حجمی معادل 517 کیلو باید خواهد بود ! برای داشتن وب سایتی سبک بهتر است در زمان بارگذاری تصاویر از بهترین و مناسب ترین فرمت استفاده کنید . ممکن است انتخاب فرمت مناسب برای تصاویر وب سایت امری خسته کننده باشد اما مطمئن باشید با تمرکز بر بهینه سازی تصاویر وب سایت تان می توانید تجربه کاربری فوق العاده ای برای کاربران وب سایت تان ایجاد نمایید و آن ها را به کاربران دائمی وب سایت تان تبدیل کنید .