نکاتی مهم در سئو وب سایت

نکاتی مهم در سئو وب سایت | سئو سایت در کرج | سئو سایت

در مقاله ی گذشته یعنی " چک لیست سئو برای مدیران وب سایت " با نکاتی مهم و کاربردی در راستای سئو یک وب سایت و شناسایی خطاهای انجام شده در سایت آشنا شدیم .

نکاتی مهم در سئو وب سایت : در مقاله ی گذشته یعنی " چک لیست سئو برای مدیران وب سایت " با نکاتی مهم و کاربردی در راستای سئو یک وب سایت و شناسایی خطاهای انجام شده در سایت آشنا شدیم . در مقاله ای که امروز برای شما عزیزان در نظر گرفته ایم قصد داریم به ادامه این مبحث بپردازیم لذا مثل همیشه با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید . 

تاثیر نصب ssl در سئو سایت :

ssl پروتکلی در فضای اینترنت است که در راستای انتقال اطلاعات به صورت ایمن مورد استفاده قرار می گیرد و موجب افزایش اعتماد موتور های جستجو گر و کاربران به طراحی سایت شما می شود . وب سایت هایی که از این پروتکل استفاده می کنند از http به https تغییر می یابد . 

کسب و کارتان را معرفی کنید :

برای بهبود سئو سایت تان می توانید کسب و کارتان را در انواع شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک و توییتر و... معرفی کنید و کاربران تان را افزایش دهید . 

Title ، توضیحات متا و تگ های alt :

  • Title یا عنوان صفحات سایت تان می بایست بین 50 تا 60 کاراکتر باشد و ترجیحا با کلمات کلیدی سایت تان آغاز شود .
  • ناگفته نماند توضیحات متا وب سایت تان نیز می بایست کمتر از 155 کاراکتر باشد .
  • برای تصاویر سایت تان از تگ های alt مناسب استفاده کنید چرا که موتور های جستجو تنها قادر به مشاهده تصاویر وب سایت تان نیستند و می توانند محتوا سایت تان را بخوانند . 

لینک های داخلی سایت و تگ های هدر :

از تگ های header برای نشانه گذاری بخش ها و زیر بخش های محتوای وب سایت تان استفاده کنید . هر چه سریع تر لینک سازی داخلی سایت تان را آغاز کنید . هیچگاه از لینک هایی نظیر " کلیک کنید " یا " بیشتر بدانید " استفاده نکنید زیرا نتیجه ای معکوس در سئو وب سایت تان به جای خواهد گذاشت . بهتر است برای لینک سازی داخلی از استراتژی های صحیح تولید محتوا استفاده کنید . چنین لینک هایی به کاربران کمک می کنند تا مباحث مورد علاقه و مورد نیاز خود را آسان تر و سریع تر بیابند .

استراتژی تولید محتوا :

اگر محتوای یک وب سایت نا مفهوم باشد یا دارای اطلاعاتی ناقص باشد ، تاثیری منفی در نرخ بازدید وب سایت تان به جای خواهد گذاشت . برای داشتن محتوای مناسب و کاربردی می بایست نکات زیر را در نظر داشته باشید . 

  1. در نگارش محتوا از لحنی طبیعی و مکالمه ای استفاده نمایید .
  2. از عنوانی متناسب با موضوع مطلب مورد نظر تان استفاده نمایید .
  3. نگارش مقاله برای وب سایت تان را با نگارش یک پایان نامه اشتباه نگیرید ! تا حد ممکن جملات تان را ساده و قابل درک انتخاب کنید .
  4. صفحه ای از سایت تان را به بخش سوالات متداول کاربران اختصاص دهید و سوالات کاربران تان را پاسخ دهید . با انجام این امر ممکن است وب سایت شما به بخش google answer box منتقل شود !