پنالتی گوگل چیست

پنالتی گوگل چیست | علت پنالتی شدن سایت | پنالتی گوگل و سئو

رسیدن به جایگاهی مناسب در نتایج رتبه بندی موتور های جستجو نیازمند تلاش و مدت زمانی نسبتا طولانی است . از آن جایی که برخی از صاحبان طراحی سایت علاقه ای ...

پنالتی گوگل چیست : رسیدن به جایگاهی مناسب در نتایج رتبه بندی موتور های جستجو نیازمند تلاش و مدت زمانی نسبتا طولانی است . از آن جایی که برخی از صاحبان طراحی سایت علاقه ای به گذراندن این مدت زمان ندارند با استفاده از ترفند های گوناگون اقدام به نقض قوانین موتور های جستجو می کنند . برای وب سایت هایی که در راستای رسیدن به رتبه های بالا و دریافت ترافیک بالا از این ترفند ها استفاده می نمایند از سوی گوگل جریمه ای در نظر گرفته شده است . در مقاله ای که امروز برای شما عزیزان در نظر گرفته ایم قصد داریم به تحلیل و بررسی این جریمه ، یعنی پنالتی گوگل و علل تاثیر گذار در وقوع این اتفاق بپردازیم از این رو مثل همیشه با ما همراه باشید . 

آشنایی با مفهوم پنالتی google : 

طراحی وب سایت هایی که قصد در نقض قوانین و قواعد تعیین شده از سوی موتور جستجو گوگل را داشته باشند به دو صورت جریمه خواهند شد . 

  • به جایگاهی در صفحه ی 10 گوگل به بعد منتقل خواهند شد .
  • و یا به طور کامل از تمامی صفحات نتایج این موتور جستجو حذف می شوند .

با رخ دادن یکی از 2 مورد ذکر شده ، میزان بازدید از وب سایت به شدت افت خواهد نمود و اصطلاحا این اتفاق را پنالتی گوگل می نامند . 

چگونه متوجه پنالتی شدن وب سایت شویم ؟

پنالتی شدن یک وب سایت در موتور جستجو گر گوگل از انواع گوناگونی برخوردار است . در یکی از این موارد پیامی در گوگل وبمستر وب سایت مشاهده می شود . در موارد دیگر تشخیص پنالتی شدن یک وب سایت کمی دشوار خواهد شد و می بایست به کمک نشانه های آماری متوجه این امر شد . 

علت پنالتی گوگل چیست ؟

یکی از علل رایج در پنالتی گوگل ، استفاده اشتباه از ترفند های دنیای سئو سایت است . این امر اصطلاحا سئو کلاه سیاه نام گرفته است . اگر بخواهیم با زمانی ساده سخن بگوییم باید به این شکل شروع کنیم : به هیچ عنوان برای سئو وب سایت تان از نرم افزار های اسپم استفاده نکنید ، هم چنین اقدام به خرید حجم انبوهی از بک لینک برای وب سایت تان نکنید زیرا تاثیری کاملا بالعکس بر روی رتبه وب سایت تان خواهند داشت . از دیگر عوامل موثر در پنالتی گوگل می توان به اعمال تغییرات بیش از حد در آدرس سایت ، اعمال تغییرات در قالب گرافیکی وب سایت و استفاده اشتباه از متا تگ ها اشاره داشت .