4 نکته مهم در طراحی وب سایت دانشگاه

4 نکته مهم در طراحی وب سایت دانشگاه | طراحی سایت دانشگاهی

داشتن یک وب سایت در حوزه ی دانشگاهی تاثیر بسیاری در میزان اعتبار موسسه آموزشی یا دانشگاه خواهد داشت . در واقع با راه اندازی و طراحی سایت دانشگاه در زمان و هزینه های اساتید...

4 نکته مهم در طراحی وب سایت دانشگاه : داشتن یک وب سایت در حوزه ی دانشگاهی تاثیر بسیاری در میزان اعتبار موسسه آموزشی یا دانشگاه خواهد داشت . در واقع با راه اندازی و طراحی سایت دانشگاه در زمان و هزینه های اساتید و دانشجویان صرفه جویی بسیاری خواهد شد . در مقاله ای که امروز برای شما عزیزان و همراهان همیشگی وب سایت " وب خونه " در نظر گرفته ایم قصد داریم به بررسی 4 نکته مهم در زمینه ی طراحی سایت دانشگاهی بپردازیم لذا مثل همیشه با ما باشید . 

تجربه کاربری وب سایت دانشگاهی :

اگر می خواهید هزینه های صرف شده در مسیر طراحی وب سایت بیهوده از بین نروند به بخش تجربه کاربری وب سایت تان توجه ویژه ای داشته باشید . شمار بالایی از وب سایت های دانشگاهی متاسفانه از تجربه کاربری بسیار ضعیفی برخوردار هستند . با توجه به نکاتی که در ادامه با آن ها آشنا می شوید می توانید سطح تجربه کاربری سایت تان را تا میزان چشم گیری افزایش دهید . 

معرفی دانشگاه در کلیه صفحات طراحی سایت :

یکی از نکات ضروری که می بایست در وب سایت های دانشگاهی حتما رعایت شود وجود نام دانشگاه در تمامی صفحات وب سایت می باشد . بسیاری از بازدیدکنندگان از صفحه اصلی ، وارد وب سایت تان نخواهند شد از این رو نام دانشگاه شما می بایست در تمامی صفحات ذکر شود تا کاربر در بدو ورود متوجه شود به چه وب سایتی منتقل شده است . با قرار دادن لوگوی اختصاصی دانشگاه تان در قسمت بالا سمت راست وب سایت تان نیز می اعتبار دانشگاه تان را افزایش دهید . 

به نمایش گذاشتن ویژگی های دانشگاه :

برای نمایش هر چه بهتر ویژگی ها و ارزش های دانشگاه می توانید از تصاویری با کیفیت در وب سایت تان استفاده نمایید . به طور مثال می توانید از وقایع ورزشی دانشگاه تصاویری تهیه کنید و در وب سایت تان قرار دهید تا کاربران متوجه تمرکز شما بر بخش ورزشی شوند . 

اهمیت صفحه ی درباره ی ما طراحی سایت :

صفحه ی درباره ما در واقع یکی از مکان هایی است که دانشجویان احتمالی دانشگاه به آن مراجعه می کنند و در رابطه با انتخاب کردن دانشگاه برای تحصیل تصمیم می گیرند . در بسیاری از سایت ها به این صفحه توجه چندانی نمی شود و از متن هایی بسیار کسل کننده در آن ها استفاده می شود ! در صفحه درباره ما یک وب سایت می بایست اطلاعات با زبانی ساده ارائه شوند و در عین حال بسیار آموزنده و تاثیرگذار باشند .