Page Rank گوگل چیست

Page Rank گوگل چیست | کاربرد پیج رنک | پیج رنک گوگل

یکی از فاکتور های مهم در رتبه بندی وب سایت ها در نتایج موتور های جستجو گر ، پیج رنک یا page rank است . رقمی که به یک طراحی وب سایت در پیج رنک ...

Page Rank گوگل چیست : یکی از فاکتور های مهم در رتبه بندی وب سایت ها در نتایج موتور های جستجو گر ، پیج رنک یا page rank است . رقمی که به یک طراحی وب سایت در پیج رنک داده می شود عددی ما بین 0 تا 10 می باشد که هر چه یک وب سایت از اهمیت بالا تری برخوردار باشد عدد بالا تری به آن تعلق می گیرد . 

روند محاسبه page rank یک وب سایت :

عوامل گوناگونی در پیج رنک تاثیر گذار می باشند که یکی از مهم ترین آن ها میزان لینک های ورودی به وب سایت است . به بیان دیگر تعداد سایت هایی که مطالب و محتوای این وب سایت را مورد تایید قرار داده و برای مخاطبین خود به انتشار گذاشته اند مورد بررسی قرار می گیرد . یکی دیگر از عوامل موثر در پیج رنک ، پیج رنک وب سایتی است که به وب سایت شما لینک داده است ، در واقع اگر پیج رنک این وب سایت از پیج رنک شما بالاتر باشد ، تاثیری مثبت در رتبه بندی وب سایت تان به جای خواهد گذاشت ؛ اما اگر پیج رنک آن وب سایت از پیج رنک سایت شما پایین تر باشد نمره ای منفی برای شما تلقی خواهد شد . 

راهکار هایی برای افزایش پیج رنک :

در وهله اول می بایست افزایش پیج رنک به کسب اعتبار برای سایت تان وابسته است که این مسئله با نوع مطالب و خدماتی که به کاربران تان ارائه داده اید مشخص می شود . عناصر دیگری که در افزایش پیج رنک یک وب سایت تاثیرگذار می باشند عبارت اند از : به کار گیری عبارات کلیدی کاربردی ، رعایت قوانین و استاندارد ها در کد نویسی سایت ، استفاده صحیح از متا تگ ها .

سئو وب سایت و page rank : 

بسیاری از سئو کاران بر این باورند که مهم ترین عنصر در seo بک لینک است . در واقع این مسئله که یک وب سایت با چه تعداد بک لینک در گوگل شناسایی می گردد و اعتبار وب سایت های لینک دهنده به چه اندازهای است ، در سئو یک وب سایت موثر خواهد بود .