Redirect 301 چیست

Redirect 301 چیست | کاربرد  Redirect 301 چیست | سئو سایت

عبارت Redirect به معنای راهنمایی به مکانی دیگر می باشد . در بسیاری از وب سایت های طراحی شده ، برای انتقال یا هدایت کاربر به صفحه ای خاص از " ریدایرکت " ها ...

Redirect 301 چیست : عبارت Redirect به معنای راهنمایی به مکانی دیگر می باشد . در بسیاری از وب سایت های طراحی شده ، برای انتقال یا هدایت کاربر به صفحه ای خاص از " ریدایرکت " ها استفاده می شود . اگر می خواهید با ریدایرکت 301 و تفاوت آن با دیگر ریدایرکت ها آشنا شوید ، در این مبحث با ما همراه باشید . 
ریدایرکت 301 در واقع به تکنیکی گفته می شود که در آن بازدید کنندگان و موتور های جستجوگر به آدرس جدیدی منتقل می شوند . لازم به ذکر است بدانید هنگامی که از این ریدایرکت در طراحی سایت استفاده می شود ، تمامی ترافیک صفحه قبلی به صفحه جدید منتقل می شود . 

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که یک آدرس را در مرورگر تان search نموده اید اما ناگهان وارد صفحه دیگری شده اید . این اتفاق در واقع همان تکنیک ریدایرکت 301 است . یکی از موارد کاربرد ریدایرکت 301 در تغییر http به www یک طراحی وب سایت است . به طور کلی گوگل تنها یک نام دامنه را به عنوان دامنه اصلی یک طراحی سایت می شناسد از این رو با این تکنیک دو آدرس www.test  و http://test را با ریدایرکت 301 به یکدیگر هدایت می کنند تا جریمه گوگل شامل حالشان نشود . 

چه زمانی به ریدایرکت 301 نیاز دارید ؟

  1. تدوین و کنترل کامل کنوانسیون های وب تحت یک URL ، برای افزایش اعتبار نام تجاری و آدرس سایت .
  2. در راستای تغییر نام تجاری یک طراحی سایت .
  3. برای انتقال ترافیک یک صفحه وب به صفحه ای دیگر .
  4. هنگامی که لینک های درونی یک وب سایت تغییر می نماید .
  5. هنگامی که یکی از لینک های پربازدید و اصلی سایت تان دچار مشکل می شود.

مقایسه ریدایرکت 301 و دیگر ریدایرکت ها در دنیای سئو :

ریدایرکت 301 نسبت به دیگر ریدایرکت ها تاثیر بیشتری در سئو وب سایت شما بر جای خواهد گذاشت . زیرا موجب انتقال URL و کلیه ترافیک موجود در آن می شود . به همین دلیل می بایست در استفاده از آن ها دقت بسیاری به خرج دهید و به هیچ عنوان از این ریدایرکت ها به صورت موقتی استفاده نکنید زیرا در حوزه ی سئو سایت مشکلاتی فنی برای شما به وجود خواهند آورد . 

روش های ایجاد ریدایرکت 301  :

دو راهکار برای ایجاد این ریدایرکت وجود دارد که در ادامه با آن ها آشنا خواهیم شد . 

  1. با استفاده از فایل htaccess .
  2. در صفحات طراحی وب سایت .

معمولا ریدایرکت هایی که در سطح سرور اتفاق می افتند از طریق اعمال تغییرات در فایل htaccess انجام می شوند . نوع دوم از ریدایرکت 301 نیز با افزودن کد ( به صورت دستی یا با استفاده از پلاگین ) در صفحات وب رخ می دهد .