Schema چیست و چه تاثیری در سئو دارد

Schema  چیست و چه تاثیری در سئو دارد | تاثیر Schema در سئو وب سایت

از دیرباز تاکنون درک محتوای مطالب یک وب سایت برای موتور های جستجو گر امری دشوار بوده است و اشتباهات بسیاری در این زمینه صورت می گرفت ؛ خوشبختانه امروزه ...

Schema  چیست و چه تاثیری در سئو دارد : از دیرباز تاکنون درک محتوای مطالب یک وب سایت برای موتور های جستجو گر امری دشوار بوده است و اشتباهات بسیاری در این زمینه صورت می گرفت ؛ خوشبختانه امروزه زبان نشانه گذاری به نام Schema برای کد های HTML وارد دنیای برنامه نویسی و طراحی وب سایت شده است . در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با ماهیت این زبان نشانه گذاری و تاثیر آن در سئو سایت مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم . لذا اگر به این موضوع علاقه مند هستید با ما همراه باشید . 
امروزه برنامه نویسان با استفاده از Schema می توانند مطالب یک وب سایت را برای موتور های جستجو گر تفسیر کنند و موجب بهتر دیده شدن وب سایت و عبارات کلیدی آن برای موتور های جستجو شوند . 

پارامتر های تعریف شده در Schema : 

  • شخص ها
  • اتفاقات
  • شرکت ها
  • سازمان ها
  • اماکن
  • کالا ها
  • و مواردی از این قبیل

روش استفاده از Schema : 

کد های Schema نیز همانند دیگر کد های زبان های برنامه نویسی html ، Schema نوشته می شوند و در کد های html سند می شوند . با استفاده از Schema موتور های جستجو بهتر می توانند محتوای سایت تان را درک کنند و زمان خود را صرف بررسی قسمت های مختلف وب سایت نکنند .

معرفی Schema.org : 

Schema.org که حدودا از 6 سال پیش آغاز به فعالیت نمود است دارای وظیفه استاندارد ساختن زبان نشانه گذاری برای موتور های جستجو بزرگ یعنی گوگل ، بینگ و یاهو است . لازم به ذکر است بدانید ، روش های ذکر شده در این وب سایت بیشتر برای موتور ها جستجو قابل درک هستند . 

تاثیر Schema در سئو :

زمانی که در کدهای وب سایت تان از Schema استفاده می کنید ، گوگل و دیگر موتور های جستجو بهتر می توانند مطالب و ماهیت وب سایت تان را درک کنند لذا با افزایش قابلیت دیده شدن وب سایت ، موتور های جستجو کلمات کلیدی سایت تان را نیز بهتر تفسیر و شناسایی می کنند و نهایتا موجب بهبود سئو سایت تان می شوند .  

تاثیر Schema در افزایش رتبه در موتور های جستجو :

بر اساس گفته های شرکت گوگل ، استفاده از Schema هیچ گونه تاثیر مستقیمی در رتبه بدنی یک وب سایت نخواهد داشت اما موجب بهبود rich snippets مطالب طراحی سایت تان در نتایج موتور جستجو گر گوگل خواهند شد . با استفاده از این راهکار نوع نمایش وب سایت شما با دیگر وب سایت ها متفاوت خواهد بود و شانس جذب مخاطب شما رو به افزایش خواهد رفت .